Zelená káva a její účinky

Může být zelená káva k něčemu prospěšná? Funguje zelená káva jako pomůcka při hubnutí?

Kyselina která se objevuje v nepražených kávových zrnkách *tedy v zelené kávě* funguje jako antioxidant a pomáhá tak se snižováním cholesterolu a urychlováním metabolických procesů.

Podporuje také činnost jater, ledvin, a trávícího traktu. Touto cestou tedy zelená káva může mít pozitivní vliv na vaše tělo a v konečném důsledku i lehce pomoct při procesu hubnutí. 

~ ~ ~

Co je to zelená káva ~ Účinky zelené kávy ~ Jak zpracovat zelenou kávu ~ Konzumace zelené kávy

~ ~ ~

 

Zelená káva je nepražená káva. Zelená káva v této své původní formě se poslední dobou těší mezi ženami velké oblibě ~ jako ostatně cokoli, co přináší příslib snadného zhubnutí.

Abychom Vám ušetřili slzy při pohledu na váhu po pozření zeleného zrna, v tomto článku si rozebereme jak se to vlastně má s účinky zelené kávy.

Zelena_kava_zrnka

Kde se vzala zelená káva

Zelená káva není žádný speciální druh kávovníku. Zelená káva je tedy ta samá která jinak končí ve vašem hrnku, pouze tato káva neprošla pražícím strojem a zůstala ve své původní podobě.

Účinky zelené kávy 

V nepražených kávových zrnech je obsažena kyselina chlorogenová.

Tato kyselina v lidském těle funguje jako antioxidant a pomáhá nám se snižováním hladiny cholesterolu.

Urychluje také metabolické procesy, podporuje činnost jater a ledvin. Má také pozitivní funkci pro naše trávení. Díky tomu může mít nepřímo také pozitivní vliv i na vaše další snahy o hubnutí. 

Neupražená káva má dokonce povzbuzující účinky a pomáhá nám vypořádat se s únavou. Zelená káva arabica obsahuje skoro dvojnásobné množství kyseliny chlorogenové než její levnější konkurent robusta.

V naší pražírně kávy nabízíme jak čerstvou kávu arabica, tak kávu robusta, kterou využíváme pro směs Fuerte Espresso.

Jak zpracovat zelenou kávu

Zelenou kávu klasickým mlýnkem rozhodně neumelete. Zelená kávová zrna jsou dokonce tak tvrdá, že byste si o ně klidně mohli ulomit kus zubu.

Zelená káva se tedy předem namáčí aby změkla a až poté se mele.

Pro užití v domácích podmínkách si tedy rozhodně ušetříte spoustu práce, pokud si koupíte zelenou kávu již namletou.

Jak konzumovat zelenou kávu

Pro přípravu nápoje ze zelené kávy budete potřebovat cca 5-10g kávy. 

Kávu poté zalijte vařící vodou a nechte odstát přibližně 5 minut.

Nemusíte se bát že by káva vařící vodou přišla o nějaké zdraví prospěšné látky. O ty káva přichází až při pražení, kdy káva dosahuje teplot kolem 200 stupňů.

Výsledný nápoj můžete dochutit podle libosti.

Zelenou kávu si v naší pražírně dovážíme přímo od farmářů v horských oblastech v Kolumbii. Pokud se necítíte na pozření zelené kávy, dopřejte si čerstvou praženou kávu z naší pražírny.