Brazilská káva
Brazilská káva se vyznačuje jemnou chutí, podtóny oříšků a minimální aciditou. Káva se zde pěstuje již od roku 1727 a Brazílie je dnes s roční produkcí téměř 3 milionů tun největším exportérem kávy na světě. Co činí brazilskou kávu tak oblíbenou?
Nejprodávanější
Chuť brazilských káv
Nízká nadmořská výška a rozlehlé roviny vytvářejí v Brazílii ideální podmínky pro kultivaci kávy. Káva z Brazílie se vyznačuje jemnou lehkou chutí, méně výrazným tělem a minimální kyselostí.
Chuť jednotlivých káv se liší podle regionu, farmy, metody zpracování, odrůdy kávovníku i řady dalších faktorů. V chuťovém profilu ale nejčastěji narazíte na chuť oříšků a čokolády.
Produkce brazilské kávy
První kávovník dorazil do Brazílie v roce 1727 a odesílatelem bylo Nizozemsko. Produkce kávy se od té doby ustavičně rozrůstala, až se z Brazílie stal největší producent kávy na světě, a tím zůstává už přes 150 let.
Mezi hlavní pěstitelské oblasti patří region Minas Gerais, Sao Paulo a Parana na jihovýchodě země. Nejčastěji se tu kávy zpracovávají suchou metodou, tedy metodou, kdy se kávové třešně po sklizni suší rovnou na slunci, aniž by se předtím promývaly.
Nejčastěji se budete setkávat s brazilskou kávou Santos. Jak je to možné? Každá země má svá pravidla pro rozlišení a pojmenování káv, a kávy z Brazílie, nejedná-li se o kvalitnější mikroloty, u kterých se káva rozlišuje dále, nesou jméno přístavu, ze kterého odcházejí dále do světa. Santos je hlavním přístavem v pěstitelské oblasti na jihovýchodě země a naprostá většina brazilských káv tak nese právě název Santos.
Podívejte se jak káva měnila Brazílii v tomto detailním článku.
V jaké formě je brazilská káva dostupná
Brazilskou kávu nabízíme jako
Obě varianty chutnají skvěle!
Časté dotazy ohledně brazilské kávy
Brazilská káva má jemnou chuť, minimální aciditu a podtóny oříšků a čokolády.
To je dáno především díky nižší nadmořské výšce, stálosti klimatických podmínek, a především pak obrovskému úsilí drobných farmářů.
V Brazílii je káva velice důležitým vývozním artiklem a jeho kultivaci je věnována velká pozornost a farmáři se těší silné podpoře ze strany státu.
To vše má za příčinu že brazilská káva je tou neprodávanější kávou na světě.
Ano, nicméně bezkofeinové kávy z Brazílie se vyznačují zatím spíše méně šetrným způsobem dekofeinizace.
My proto raději nabízíme kolumbijskou kávu bez kofeinu Natur Decaf, která uspěla v nezávislém srovnání u organizace dTest a získala díky tomu prestižní ocenění Značka kvality.
Tato bezkofeinová káva je dostupná jak jako zrnková bezkofeinová káva, tak i jako mletá bezkofeiniová káva.
Kávu pražíme v Hradci Králové každý den, pro zajištění maximální čerstvosti. Po upražení ji necháváme jeden až dva dny takzvaně vydechnout. Garantujeme, že od nás neodejde káva starší než 7 dní od upražení.